Uszczelnianie i szlamowanie komina

Uszczelnianie kominów

Komin-MS oferuje profesjonalne uszczelnianie kominów – kanałów wentylacyjnych i dymowych. Zakres naszych działań uszczelniających obejmuje m.in. szlamowanie komina. Najwyższa jakość usług oraz konkurencyjna cena to korzyści, które oferujemy każdemu naszemu Klientowi.

Kiedy należy wykonać szlamowanie komina?

Szlamowanie komina to jedna z bardziej popularnych metod, jaką wykonuje się uszczelnianie kominów, tuż obok tynkowania ośrodkowego. Każdy przewód kominowy i wentylacyjny powinien cztery razy w roku przechodzić gruntowną kontrolę stanu technicznego. Cena za niedopatrzenia może być bardzo wysoka – w ekstremalnych przypadkach to nawet ludzkie życie. Nieprawidłowo przeprowadzone lub zaniechane uszczelnianie komina może skończyć się tym, że domownicy lub użytkownicy budynków ulegną zatruciu szkodliwymi gazami, m.in. czadem. Z tego względu regularne szlamowanie kominów jest niezwykle istotne.

Szlamowanie kominów jest procesem stanowiącym alternatywę dla umieszczania w nich wkładów ze stali nierdzewnej. Istotną zaletą szlamowania kominów jest to, że renowacja i uszczelnianie komina jest możliwe bez nadmiernej ingerencji w ściany konstrukcji budowlanej. Istnieje wiele materiałów, dzięki którym można prawidłowo szlamować komin. Przykładową substancją jest masa silikonowa SKD, którą charakteryzuje nie tylko rozsądna cena, ale też wysoka odporność na ścieranie oraz na niekorzystne warunki pogodowe.

O co powinieneś zadbać zanim rozpoczniesz uszczelnianie kominów?

Zanim będziemy mogli wykonać szlamowanie komina, zatroszczymy się również m.in. o pozbycie się z wnętrza kanału wentylacyjnego wszelkich możliwych zanieczyszczeń i nieczystości, np. gruzu, sadzy, resztek cegieł itd.
Szlamowanie komina powinno być poprzedzone jego dokładnym oczyszczaniem z użyciem specjalnych szczotek, a następnie należy wykonać szczegółową kontrolę przekroju kanału. W tym celu opuszcza się próbnik, dzięki któremu można zlokalizować wszelkie zawężenia. To właśnie one będą podlegać kolejnym operacjom. Następnie otwory kominowe są zabezpieczane. Dopiero po wykonaniu wszystkich tych kroków, następuje proces uszczelniania komina.

Nasz firma kominiarska zajmuje się uszczelnianiem kominów przy zachowaniu jak największej staranności i z użyciem wyłącznie wysokiej jakości sprzętów. Przy czym cena wszystkich wykonywanych przez nas usług na rozległym terenie (m.in. Trójmiasto, Poznań, Bydgoszcz, Gniezno i wiele innych lokalizacji) jest najbardziej konkurencyjna na rynku.

Warto wybrać nasze usługi również, ponieważ:

  • jako profesjonalna firma kominiarskie szlamowanie kominów wykonujemy z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń i poradzimy sobie z nawet najbardziej wymagającą konstrukcją komina,
  • działamy na szerokim obszarze – z naszych usług mogą Państwo skorzystać m.in. w takich miejscach jak Trójmiasto, Poznań, Grudziądz, Malbork czy Toruń
  • zapewniamy najwyższą jakość usług – uszczelnianie komina wykonamy z dbałością o każdy detal.

Uszczelnianie kominów, czyli szlamowanie kominów, to tylko jeden z obszarów działalności naszej firmy. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą.