Montaż wkładów kominowych

Montaż wkładów kominowych

Głównym zadaniem wkładu kominowego jest zabezpieczenie przewodu kominowego przed uszkodzeniami. Ponadto montaż wkładów kominowych umożliwia skuteczne i bezpieczne dla użytkowników obiektu odprowadzanie spalin. Montaż wkładów kominowych wykonuje się najczęściej w dawnym budownictwie, gdzie w wyniku upływającego czasu oraz eksploatacji przewody kominowe uległy degradacji i rozszczelnieniu.

Typy wkładów kominowych

Na rynku dostępnych jest kilka typów wkładów kominowych. Najbardziej popularne są wkłady ceramiczne. Wyróżnia się również wkłady kominowe wykonane z żelaza. Te ostatnie dzielimy na wkłady żaroodporne oraz wkłady kwasoodporne. W wyborze odpowiedniego wkładu kominowego pomoże nam specjalista, który dopasuje rodzaj wkładu na przewodu kominowego oraz zainstalowanego w obiekcie kotła grzewczego.

Jak wygląda montaż wkładów kominowych?

Montaż wkładów kominowych powinien być poprzedzony oceną drożności kanału ceglanego oraz jego oczyszczeniem. W niektórych przypadkach wiąże się to z koniecznościom frezowania komina w celu powiększenia jego średnicy tak, aby możliwy był montaż najbardziej optymalnego wkładu kominowego. Przy montażu wkładów kominowych bardzo ważne jest ustalenie przebiegu wewnętrznego przewodu. Może się bowiem okazać, iż na swojej długości przewód ulega zwężeniom lub załamaniom.

Podczas wyboru wkładu kominowego pod uwagę bierze się nie tylko materiał, z jakiego został on wykonany, ale także inne parametry, takie jak możliwość dopasowania do łamanych kominów czy przekrój. Wkłady kominowe dostępne są bowiem o przekroju okrągłym i owalnym.

Wybrany wkład kominowy najczęściej montuje się od strony dachu, opuszczając poszczególne elementy w dół na napiętej linie. Ważne jest, aby wpuszczane w głąb przewodu kominowego elementy były skierowane roztłoczoną częścią do góry.

Firma Komin-MS specjalizuje się w montażu wkładów kominowych wszystkich typów i rodzajów. Klientów zainteresowanych montażem wkładów kominowych zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu.